Robert Lewandowski – solidna marka w Polsce i na Świecie

Robert Lewandowski to już nie tylko piłkarz, ale historia pewnej kariery, uporu i dążenia do celu – tak potencjał marketingowy Roberta Lewandowskiego oceniają eksperci od marketingu sportowego. Jego marka pomaga Polce bardzo wiele. Made in Poland zyska na wartości.
Jego potencjał marketingowy jest oczywisty już dawno – podobno, że zaangażowanie w reklamę przynosi mu przynajmniej kilka mln euro rocznie. Robert Lewandowski wciąż jest aktywny reklamowo –  pojawił się w komiksowej reklamie obuwia sportowego swojego wieloletniego sponsora Nike. Jest też twarzą golarek marki Gillette, wiosną występował w jubileuszowej kampanii Coca-Coli. A potem pojawił się też w reklamach T-Mobile Polska. Dzięki Robertowi, Huawei wprowadziła pewnie swoje smartphony na polskim rynku, a Vistula zyska na popularności na tynku międzynarodowym.

vistula-lewandowski

Lewandowski znów strzela. W meczu wyjazdowym z FSV Mainz wreszcie się odblokował, zdobywając dwie bramki (8. i 9. w sezonie). Efektowna była zwłaszcza ta druga, z rzutu wolnego, ustalająca wynik na 3:1 dla Bayernu. Komentujący mecz w Eurosporcie Tomasz Hajto był przekonany, że “Lewy” nie strzeli gola. Mocno się pomylił, a piękne uderzenie asa Bayernu ze stałego fragmentu (a także kolejna asysta Arjena Robbena do Polaka) to motyw przewodni memów.

robert-lewandowski

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *